Orange sprzedaje dawną centralę telefoniczną i biuro obsługi klienta w centrum Łodzi. Nieruchomość stanowi kompleks budynków z potencjałem do rewitalizacji. Działka, na której usytuowane są budynki, umożliwia też budowę nowych obiektów.  Na zlecenie spółki opracowana została koncepcja architektoniczna zakładająca budowę wielofunkcyjnego kompleksu z loftami i częścią usługowo-handlową na parterze. 

Nieruchomość znajduje się w samym centrum miasta, przy al. Kościuszki 10 i 12, ok. 150 m od ul. Piotrkowskiej. Sama historia kompleksu sięga połowy XIX w. W 1862 r. Gustaw Lorenz  założył tu Mechaniczną Tkalnię Wełny. W późniejszych latach znajdowała się tu fabryka pluszu i chustek, biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego, a także Biuro Obsługi Klientów Telekomunikacji Polskiej. Po sąsiedzku, w latach 1927-28, wybudowano budynek przy al. Kościuszki 12, w którym mieściła się pierwsza w Polsce automatyczna centrala telefoniczna. To tutaj uruchomiona została też pierwsza zegarynka, a także prototypowa aparatura do zdalnego wybierania numerów warszawskich abonentów.  Działająca do 1983 r. centrala była jedną z najdłużej nieprzerwanie działających central tego typu na świecie.

Obecnie nieruchomość stanowi kompleks 8 budynków usytuowanych na 5 000 m2 działki, na której znajduje się też parking zewnętrzny na 57 miejsc. Część zabudowań – bez waloru zabytku – można wyburzyć, uwalniając tym samym grunt pod nową zabudowę. Opracowana koncepcja rewitalizacji obejmuje m.in. budowę 6-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego z usługami na paterze, budowę garażu podziemnego oraz  przebudowę i rozbudowę istniejących budynków. W sprzedaży obecnie jest część nieruchomości przy al. Kościuszki 10, wyceniona na 12 mln zł.

Szczegóły >>>