Błękitny – w latach 90 oaza luksusu na warszawskiej mapie biurowców. Przez lata się nieco zestarzał, ale z racji na atrakcyjną lokalizację nadal budzi zainteresowanie najemców. Musiał jednak przejść modernizację. Autorem zmian w budynku była firma Interbiuro.

Błękitny Wieżowiec zlokalizowany w sercu Warszawy przy Placu Bankowym, to jeden z pierwszych drapaczy chmur w Polsce. Zbudowany na początku lat 90 zachwycał nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Jego nazwa pochodzi od refleksyjnej elewacji, wykonanej ze szkła typu float. Była to pierwsza tego typu elewacja w Polsce.

Wraz z upływem lat wnętrze biurowca zaczęło wymagać zmian i odświeżenia. Liftingu hallu głównego i przestrzeni biurowych podjęła się firma Interbiuro.  Zakres projektu objął całościowe wsparcie inwestora w opracowaniu koncepcji aranżacji, w tym m.in. wymianę sufitów i oświetlenia, odnowienie posadzki marmurowej, aranżację holu wind głównych, demontaż rampy i fontanny, stworzenie kącika spotkań i kącika WIFI a także wymianę mebli recepcji. – Zmodernizowaliśmy łącznie 630 mkw. strefy wejściowej oraz 520 mkw. strefy biurowej. W części przestrzeni do pracy modernizacją objęliśmy recepcję, korytarz, gabinety, salę konferencyjną oraz tzw. open space. Sukcesywnie kontynuujemy zmiany przebudowy holi windowych oraz biur dla nowych najemców” wyjaśnia Zbigniew Ślęzak, Dyrektor Handlowy firmy Interbiuro.

Zobacz szczegóły realizacji:

http://interbiuro.pl/realizacje/first-property-poland-sp-z-o-o/