Firmy szukające miejsca na swoją siedzibę mają coraz większe wymagania.

Chcą projektów ciekawych, wyjątkowych, wysmakowanych. Wielu decyduje się na lokalizacje, których prestiż związany jest z historią nieruchomości.
Naturalną konsekwencją tego trendu jest większe zainteresowanie inwestorów zabytkowymi budynkami w historycznych centrach miast oraz ciekawymi terenami poprzemysłowymi.

Obecnie w całej Polsce – w budowie i w planach – mamy ponad 249 tys. mkw. powierzchni biurowej w budynkach modernizowanych lub budowanych na terenach poddawanych rewitalizacji. Prawie połowa tej powierzchni (117,5 tys. mkw.) znajduje się w Warszawie, a najciekawsze projekty to Art N, EC Powiśle, Koneser czy Hotel Europejski.

Wśród miast regionalnych najaktywniejsza jest Łódź – w rewitalizowanych budynkach powstanie tutaj aż 45 tys. mkw. powierzchni biurowej, a dodatkowo wiele nowych biurowców wpisze się w szerszy kontekst rewitalizacji Śródmieścia.

Na specjalną uwagę zasługuje również Szczecin, który dzięki inwestycji Posejdon (ok. 19 tys. mkw. biur), zajmuje trzecie miejsce pod względem powierzchni biurowej w inwestycjach związanych z rewitalizacją.