Vienna House już w marcu rusza w modernizacją swojego hotelu Easy Cracow. 220 pokoi zyska całkowicie nowy wygląd. Odświeżone zostaną również korytarze i windy. Prace remontowe będą odbywały się etapowo, zakończenie planowane jest na koniec sierpnia. Wartość inwestycji to w przybliżeniu 1 820 000 EUR.

Vienna House Easy Cracow (kiedyś Chopin Cracow) to jeden z hoteli linii Vienna House Easy, która jak zaznacza sieć skierowana jest do gości ceniących proste piękno życia i lokalną gościnność. To miejski, elegancki produkt zgodny z filozofią „cool bed & breakfast”. Krakowski hotel po renowacji jeszcze
w większym stopniu będzie się wpisywał w te wartości marki.

Wszystkie pokoje w Vienna House Easy Cracow uzyskają prosty design będący kombinacją nowoczesności i regionalnych elementów dekoracyjnych. Goście mają poczuć się jak w domu. Pokoje będą odświeżane etapowo, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w życie codzienne hotelu. 12 marca rusza pierwszy etap, który potrwa do początku maja. Obejmuje on 3 piętro z 64 pokojami. Do końca lipca ukończone zostaną piętra 1 i 2, a do końca sierpnia – piętro 4.

– Budżet jaki inwestor planuje przeznaczyć na wprowadzenie zmian wyraźnie pokazuje jak dużą częścią rynku hotelowego pod kątem inwestycyjnym jest modernizacja istniejących obiektów. To trend, który w Polsce w najliższych latach wyraźnie będzie się nasilał. Powstaje dużo nowych hoteli, starsze obiekty muszę więc je „gonić”, by nie stracić na popularności – zauważa Aneta Kłodaś z Inicjatywy DRUGIE ŻYCIE BUDYNKÓW.

Hotel w tym roku będzie obchodził swoje 25-lecie. Jego historia w dużym skrócie: 1 lipca 1993 r. hotel Chopin należący wówczas do grupy Accor przyjął pierwszego gościa. W 2004 r. zmienił swoje barwy na austriacką sieć VI Hotels & Resorts jako pierwszy z 3 hoteli tej marki (następny był Chopin w Pradze i Bratysławie). Jako hotel grupy VI obiekt przyjął nazwę Chopin Hotel Cracow. W 2016 r. grup VI Hotels & Resorts przeszła rebranding, a z nią hotel Chopin, który został włączony do linii hoteli Easy. Aktualna nazwa obiektu to Vienna House Easy Cracow. Obiekt został zaprojektowany przez Porr AG / Jet Atelier – K. Ingarden, A. Choldzynski, J. Ingarden na zlecenie firm Naftobudowa i Chopin GMBh.