Już po raz trzeci zaprosiliśmy Państwa do udziału w konferencji organizowanej przez Inicjatywę Drugie Życie Budynków.
W tym roku rozmawialiśmy o człowieku, jako mieszkańcu, pracowniku, użytkowniku przestrzeni miasta.
Dziś inaczej projektujemy przestrzenie. Zwiększamy udział powierzchni wspólnych,łączymy funkcje, zwiększamy liczbę udogodnień, tak by wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu różnych grup docelowych.
Operatorzy i zarządcy obiektów integrują społeczności poprzez eventy i inne aktywności. Przy wspólnym stole, we współdzielonej kuchni czy na wspólnym tarasie poznajemy ludzi z całego świata. Odpowiednio zaplanowana i zaanimowana przestrzeń wspólna staje się dziś wyróżnikiem wśród konkurencji.
Co można zaplanować w odzyskanych przestrzeniach – istniejących budynkach oraz zrewitalizowanych terenach miejskich – to temat październikowej konferencji Drugie Życie Budynków.
Do dyskusji zaprosiliśmy socjologów, ekonomistów i HR-owców by wspólnie z nimi podjąć próbę stworzenia obrazu naszego społeczeństwa w dobie zmian demograficznych, gospodarczych i kulturowych. Czy nasza polska mentalność nadążą za globalnymi trendami, takimi jak: inkluzywność, sharing, czy elastyczność? W jakimś stopniu na pewno, ale czy warto na tym budować swoją strategię biznesową?
Jak na zmiany na rynku reaguje kapitał? Czy inwestycje „z duszą”, z historią tą odległą i tą budowaną obecnie są wyżej oceniane przez fundusze i banki? Czy są wyżej oceniane przez najemców? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy u praktyków rynku: inwestorów, właścicieli budynków, architektów, deweloperów, zarządców nieruchomości i najemców.